Edinburghi ulikool

Linnavolikogu ja linnaarstide jõupingutused viisid institutsiooni laiendamiseni ning ametlikult sai sellest kolledž ja hiljem sai sellest neljas Šoti ülikool. Tihti piirdub tunnustatud väliskõrgkooli õppima asumine vaid eelarve koostamisega ning kehv majanduslik olukord võib osutuda saatuslikuks isegi kui läbitud on tihe valikusõel.

Šotimaal õppivad Eesti tudengid Beatrice Marlene Metsaorg, Kristjan Erik Liive ja Markus Meresma kirjutavad oma kogemustest välisüliõpilasena ja leiavad, et välismaal õppimise võimalusest tuleks kinni haarata. Beatrice Marlene Metsaorg, Edinburghi ulikool of Edinburgh, Medical Sciences Minu põhjused välismaale õppima asuda lähtusid isiklikust soovist mugavustsoonist väljuda, omandada haridus veidi teistlaadi lähenemisega kui Eestis, et siis hiljem naastes oma kogemusi jagada ja rakendada. Väikese Eesti puhul, kus ülikoolid saab ühe käe sõrmedel kokku lugeda, ja kus meditsiiniõpet pakub vaid üksainus ülikool, tundus võimalus ühes maailma hinnatuimas ja vanimas meditsiiniülikoolis teadmiste omandamine mulle kordumatu võimalusena. Kuigi teadsin juba lapsena, et tahan arstiks õppida, siis peale USA vahetusaastat keskkoolis sündis idee ka rahvusvahelisel haridusmaastikul teistega mõõtu võtta.

Kool oli esimene mehaanikainstituut maailmas. School of Arts of Edinburghi nimi muudeti Uus nimi Watt Institution uurimisvaldkond on teoreetiline füüsika.

Edinburghi ulikool

Koos François sotsioloogia osakonna, Edinburghi Ülikooli magistrant, M. Ta on suuruselt kolmas Šotimaa linn Glasgow ja Edinburghi järel. Elanike arv on olnud: Saksamaal ja Šveitsis võeti kasutusele Gregoriuse kalender.

Edinburghi ulikool

Armastus oma kodumaa vastu tundub aga ühendavat kõiki minu rahvusvahelisi ülikoolikaaslasi ja jõuludeks koju minekut oodatakse pikisilmi. Kristjan Erik Liive, University of Edinburgh, Artificial Intelligence and Computer Science Kandideerisin välisülikooli lihtsalt proovimise pärast - suurt Edinburghi ulikool esialgu polnud, kuid ei tahtnud tagantjärgi kahetseda.

Neli aastat hiljem tõden kindlalt, et minu jaoks oli see igati õige otsus - mõistsin, et mulle sobib rahvusvahelise keskkonna mitmekesisus koos kaasnevate väljakutsete ja võimalustega.

Edinburghi ulikool

Edinburghis õppides olen saanud panustada ka kohalikku Eesti kogukonda. Edinburgh Estonian Society presidendi ja treasurer'ina kasutasin võimalust tihendada tudengite sidemeid nii Londoni Eesti Suursaatkonna kui ka Eesti aukonsulitega Edinburghis ja Aberdeenis. Lisaks regulaarsetele kohaliku kogukonna üritusele korraldasime ka suuremaid Eesti kultuuri tutvustavaid sündmusi, nagu Contra ja Jaanus Vaiksoo luuleõhtu ning nublu esimene kontsert väljaspool Eestit.

Edinburghi ulikool

Kõige selle taustal märkasin suuremat potentsiaali välismaal õppivate Eesti tudengite, Eesti riigi ning Eesti ettevõtete vaheliseks kolmepoolseks koostööks, millest kirjutasime Ühelt poolt kujundavad välismaal õppijad ainuüksi oma kohalolekuga Eesti mainet, olles samal ajal ka potentsiaalsed kohalikud koostööpartnerid. Teisalt Edinburghi ulikool neil tudengitel tihti Eestis raske jalga ukse vahele saada, sest siinsed tööandjad on palju paremini kursis Eesti ülikoolide õppekavade sisu ja tasemega, samal ajal kui iga välismaise kõrgharidusega kandidaadi hindamine toob tööpakkujale lisatööd.

Usun, et olemasoleva potentsiaali realiseerimiseks on oluline vastastikune usalduslik side luua juba enne, kui seda tegelikult tarvis läheb ehk ajal, kui tudeng on alles välismaale minemas.

Nii väärtustaksime minejaid kui inimesi mitte lihtsalt ressurssi, mida riik või ettevõtted ainuüksi oskuste pärast vajavad.

Lisaks saaks andmebaasi sarnaselt välisministeeriumi ReisiTargalt lehele kasutada kriisiolukorras välismaal õppivatele Eestist pärit tudengitele konsulaarabi pakkumiseks.

Edinburghi ulikool

Markus Meresma, Edinburgh Napier University, Software Engineering Olles hiljuti lõpetanud Edinburghi ulikool kursuse välisülikoolis, julgen väita, et välismaal kõrghariduse omandamine on hindamatu kogemus iga tudengi haridusteel. Alles aasta tagasi seisin praeguste abiturientide kingades ning murdsin pidevalt pead edasiste õpingutega seotud küsimuste osas.

QS World University edetabelid olid ülikoolis Tuleb siiski märkida, et Edinburghi ülikool oli üliõpilaste jaoks Edinburghil on Vilistlased Edinburghi ülikool on seotud paljude oluliste vilistlaste ja akadeemiliste töötajatega, kes on andnud maailmale olulisi intellektuaalseid ja teaduslikke panuseid.

Edinburghi ulikool

Mõned neist märkimisväärsetest isikutest on: endine Briti peaminister ja riigikantsler Gordon Brown, bioloog Ian Wilmut, ajaloolane Sir Tom Devine, geoloog Archibald Geikie paljude teiste inimeste hulgas. Lemmik Postitused.